Licensed to Indian Creek Aquatic Club - PA
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 8.0 6/25/2022 11:52 AM
                Trojan Aquatic Club vs Indian Creek - 6/25/2022                
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
 IC Team Rec: * 1:31.20   7/29/2006 IC Relay                                   
                         T. Francis, B. Francis, Cra. Smith, Z. Snyder     
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Indian Creek Aquatic Club  'A'                         NT         DQ  
      Stroke Infraction swimmer #3: Scissors kick - fly
     1) Piscioneri, Locke 8             2) Lee, Evan 8                    
     3) Steinburg, Theodore 7           4) Wilson, Sebastian 7            
 
Event 2  Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
 IC Team Rec: * 1:40.39        2000 IC Relay                                   
                         K. Hall, K. Earley, M. Lowry, K. Pizzingrilli     
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Trojan Aquatic Club  'A'                               NT    2:07.46    6  
     1) Harrell, Camilla 8              2) Youcheff, Eleanor 8            
     3) Giovanis, Seraphima 8           4) Hartye, Evelyn 8               
 -- Indian Creek Aquatic Club  'A'                    2:13.04         DQ  
      Stroke Infraction swimmer #3: Kick breaststroke type - fly
     1) Roth, Hadley 8                  2) McFarland, Anna 8              
     3) Philipkosky, Nina 8             4) Cottingham, Sydney 7           
 
Event 3  Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
 IC Team Rec: * 2:43.99   7/15/2006 IC Relay                                   
                         G. Ballew, B. Johnston, J. Brenneman, Cre. Smith  
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Indian Creek Aquatic Club  'A'                         NT    3:48.16    6  
     1) Roth, Levi 10                   2) Laws, Carson 9                 
     3) Cottingham, Grant 9             4) Hoffman, Gabriel 9             
 
Event 5  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
 IC Team Rec: * 2:17.31   7/28/2007 IC Relay                                   
                         Jo. Stewart, S. Wenner, S. Daley, J. Brenneman    
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Indian Creek Aquatic Club  'A'                    3:07.61    3:00.99    6  
     1) Cottingham, Landyn 11           2) Mayberry, Greyson 11           
     3) Albert, Zane 11                 4) Bliss, Branden 11              
 
Event 6  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
 IC Team Rec: * 2:17.97   7/26/2008 IC Relay                                   
                         N. Snyder, C. Kent, A. Gasparini, O. Sinclair     
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Trojan Aquatic Club  'A'                               NT    3:08.80    6  
     1) Scarpato, Elena 12              2) Poster, Ana 11                 
     3) Seiberling, Idella 11           4) Coombs, Grace 12               
  2 Indian Creek Aquatic Club  'A'                    3:31.23    3:26.52    3  
     1) Jurcik, Callie 11               2) Hicks, Flora 11                
     3) Schweikert, Elizabeth 12        4) Perate, Julia 12               
 
Event 8  Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
 IC Team Rec: * 2:20.29   7/25/2010 IC Relay                                   
                         N. Snyder, C. Kent, O. Sinclair, H McKinley-Lester
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Indian Creek Aquatic Club  'A'                    2:44.93    2:42.93    6  
     1) Halin, Nyla 14                  2) Long, Allison 13               
     3) Mayberry, Hayden 14             4) Robinson, Addy 14              
  2 Indian Creek Aquatic Club  'B'                         NT    3:14.41    3  
     1) Souder, Darby 13                2) Bliss, Milena 14               
     3) Troutman, Taelyn 13             4) Barbetta, Holly 13             
 
Event 9  Boys 15-18 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
 IC Team Rec: * 1:51.31   7/21/2013 IC Relay                                   
                         J. Leighton, R Kidd, N Francis, S. Daley          
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Indian Creek Aquatic Club  'A'                    2:43.18    2:16.18    6  
     1) Derr, Greyden 15                2) Halpert, Connor 18             
     3) Souder, Tyson 18                4) Souder, Brody 16               
  2 Trojan Aquatic Club  'A'                               NT    2:33.27    3  
     1) Lulo Jr, Edward 17              2) Ahmed, Hesham 17               
     3) Senft, Masen 17                 4) Baldwin, Lucas 16              
 
Event 10  Girls 15-18 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
 IC Team Rec: * 2:10.89   7/22/2007 IC Relay                                   
                         M. Ferry, A. Skonezney, H. Kidd, C. Brett         
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Trojan Aquatic Club  'A'                               NT    2:36.01    6  
     1) Koller, Sarah 15                2) Englerth, Lena 16              
     3) Bates, Emma 14                  4) Fogle, Lia 15                  
 
Event 11  Boys 9-10 100 SC Meter IM
===============================================================================
 IC Team Rec: * 1:13.29        2003 Steven Gasparini                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cottingham, Grant          9 Indian Creek              NT    1:48.55    4  
  2 Thoman, Michael           10 TAC                  2:00.16    2:06.58    3  
 -- Roth, Levi                10 Indian Creek         2:01.85         DQ  
      Scissors kick - fly
 
Event 12  Girls 9-10 100 SC Meter IM
===============================================================================
 IC Team Rec: * 1:20.36   7/29/2006 Anna Gasparini                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoover, Samantha          10 TAC                  1:44.84    1:46.76    4  
  2 Giovanis, Kassiani        10 TAC                  2:11.71    2:14.57    3  
 
Event 13  Boys 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
 IC Team Rec: * 1:04.46   7/24/2005 Steven Gasparini                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cottingham, Landyn        11 Indian Creek         1:44.66    1:50.52    4  
  2 Piscioneri, Atticus       12 Indian Creek              NT    1:51.54    3  
  3 Kandrysawtz, Caleb        12 TAC                  2:06.99    1:53.39    1  
 
Event 14  Girls 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
 IC Team Rec: * 1:12.02   7/26/2008 Anna Gasparini                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schweikert, Elizabeth     12 Indian Creek              NT    1:45.05    4  
  2 Wonder, Carolyn           12 TAC                  1:56.31    1:57.72    3  
  3 Jurcik, Callie            11 Indian Creek         2:04.78    2:02.47    1  
  4 Orlando, Jayda            12 TAC                       NT    2:11.92  
 
Event 15  Boys 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
 IC Team Rec: * 1:01.03   7/22/2007 Steven Gasparini                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lasloudji, Daril          13 Indian Creek         1:40.91    1:41.00    4  
 
Event 16  Girls 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
 IC Team Rec: * 1:10.63   7/24/2011 Olivia Sinclair                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mayberry, Hayden          14 Indian Creek              NT    1:28.77    4  
  2 Bates, Emma               14 TAC                  1:31.38    1:32.09    3  
  3 Long, Allison             13 Indian Creek         1:33.26    1:33.19    1  
 
Event 17  Boys 15-18 100 SC Meter IM
===============================================================================
 IC Team Rec: * 59.09   7/20/2008 Steven Gasparini                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Souder, Brody             16 Indian Creek         1:13.19    1:15.19    4  
  2 Lulo Jr, Edward           17 TAC                  1:22.02    1:24.21    3  
  3 Derr, Greyden             15 Indian Creek              NT    1:24.41    1  
  4 Baldwin, Lucas            16 TAC                  2:03.63    1:47.67  
 
Event 18  Girls 15-18 100 SC Meter IM
===============================================================================
 IC Team Rec: * 1:08.74   7/22/2007 Amanda Skonezney                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Koller, Sarah             15 TAC                  1:18.18    1:21.26    4  
  2 Bliss, Milena             14 Indian Creek         1:44.66    1:42.36    3  
  3 Derr, Tava                17 Indian Creek         1:47.98    1:45.57    1  
 
Event 19  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 IC Team Rec: * 15.73        2001 Steven Gasparini                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Piscioneri, Locke          8 Indian Creek           24.71      21.78    4  
  2 Lee, Evan                  8 Indian Creek           25.92      22.78    3  
  3 Brocka, Logan              8 TAC                    24.68      23.59    1  
 -- Wilson, Everett            6 Indian Creek           45.83     X27.41  
 -- Hartye, Nicholas           6 TAC                       NT     X33.43  
 -- Sanders, Hanno             7 Indian Creek           48.10     X41.17  
 -- Yurkanin, Johnny           7 Indian Creek           28.51     X41.26  
 -- Steinburg, Theodore        7 Indian Creek              NT     X49.29  
 -- Dursunian, Max             5 TAC                    38.45         DQ  
      Walking on or springing from bottom
 
Event 20  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 IC Team Rec: * 16.75   7/24/2004 Anna Gasparini                               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harrell, Camilla           8 TAC                    20.73      23.35    4  
  2 Giovanis, Seraphima        8 TAC                    29.25      26.52    3  
  3 Philipkosky, Nina          8 Indian Creek           25.60      27.13    1  
  4 Roth, Hadley               8 Indian Creek           27.05      28.01  
 -- Schweitz, Hanna            6 Indian Creek           25.92     X25.47  
 -- McFarland, Josie           6 Indian Creek           34.95     X28.91  
 -- Dursunian, Celine          8 TAC                    37.17     X30.21  
 -- Kandrysawtz, Claire        7 TAC                    38.05     X30.88  
 -- Reis, Cecilia              7 Indian Creek           33.53     X36.45  
 -- Verrastro, Lillian         7 TAC                    39.59     X37.08  
 -- Youcheff, Eleanor          8 TAC                    37.09     X37.28  
 -- Kandrysawtz, Chloe         5 TAC                    40.87     X37.68  
 -- Brocka, Adeline            5 TAC                    53.88     X38.91  
 
Event 21  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 IC Team Rec: * 31.68   7/29/2006 Jack Brenneman                               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thoman, Michael           10 TAC                    52.68      52.41    4  
  2 Sanders, Noah             10 Indian Creek           57.03      55.81    3  
  3 Schweitz, Joey             9 Indian Creek           56.66      55.98    1  
 -- Laws, Carson               9 Indian Creek           57.15     X56.62  
 -- Troutman, Barrett         10 Indian Creek              NT   X1:26.93  
 
Event 22  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 IC Team Rec: * 32.05   6/25/2006 Anna Gasparini                               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoover, Samantha          10 TAC                    39.08      40.93    4  
  2 Wonder, Margaret           9 TAC                    49.00    1:00.57    3  
 -- Salanova, Benedicta        9 TAC                    59.53   X1:02.11  
 
Event 23  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 IC Team Rec: * 27.11   6/25/2005 Steven Gasparini                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carney, Brennan           12 TAC                    36.72      36.17    4  
  2 Bliss, Branden            11 Indian Creek           38.22      38.18    3  
  3 Piscioneri, Atticus       12 Indian Creek           40.53      40.56    1  
 
Event 24  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 IC Team Rec: * 29.78   7/22/2007 Anna Gasparini                               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coombs, Grace             12 TAC                    37.87      39.33    4  
  2 Jurcik, Callie            11 Indian Creek           42.95      42.66    3  
  3 Symeonidis, Ava           11 Indian Creek              NT      44.36    1  
  4 Poster, Ana               11 TAC                    43.60      47.93  
 
Event 25  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 IC Team Rec: * 25.61   7/25/2010 Jack Brenneman                               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foremsky, Mikey           14 TAC                    29.42      29.38    4  
  2 Rombauer, Grayson         14 Indian Creek           43.03      41.45    3  
 
Event 26  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 IC Team Rec: * 30.24        1995 Amanda Gibson                                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Philippe, Gabrielle       14 TAC                    33.76      34.06    4  
  2 Seiberling, Olivia        14 TAC                    34.60      35.75    3  
  3 Troutman, Taelyn          13 Indian Creek              NT      36.10    1  
  4 Souder, Darby             13 Indian Creek           40.90      44.41  
 
Event 27  Boys 15-18 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 IC Team Rec: * 24.56   7/21/2013 Sean Daley                                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Senft, Masen              17 TAC                    27.31      27.46    4  
  2 Rombauer, Marshall        16 Indian Creek           28.03      28.49    3  
  3 Schweikert, Alex          15 Indian Creek              NT      28.78    1  
  4 Baldwin, Lucas            16 TAC                    36.47      37.91  
 -- Halpert, Connor           18 Indian Creek           29.49     X32.24  
 -- Cavanaugh, Ben            15 Indian Creek           41.23     X44.31  
 
Event 28  Girls 15-18 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 IC Team Rec: * 28.25   7/21/2013 Anna Gasparini                               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Koller, Sarah             15 TAC                    31.36      31.31    4  
  2 Fogle, Lia                15 TAC                    40.20      36.31    3  
  3 Derr, Tava                17 Indian Creek           40.93      40.14    1  
  4 Barbetta, Holly           13 Indian Creek           42.85      44.51  
 -- Bialousz, Lily            18 Indian Creek              NT     X35.18  
 
Event 29  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
 IC Team Rec: * 19.44        2001 Steven Gasparini                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brocka, Logan              8 TAC                    28.03      32.90    4  
  2 Wilson, Sebastian          7 Indian Creek           36.61      33.97    3  
  3 Hartye, Nicholas           6 TAC                       NT      38.41    1  
  4 Sanders, Hanno             7 Indian Creek           52.87      50.97  
 -- Yurkanin, Johnny           7 Indian Creek         1:05.50     X53.25  
 -- Wilson, Everett            6 Indian Creek         1:19.82   X1:34.57  
 -- Steinburg, Theodore        7 Indian Creek              NT   X1:43.13  
 -- Dursunian, Max             5 TAC                       NT        XDQ  
 
Event 30  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
 IC Team Rec: * 20.78   7/23/2011 Camille Kent                                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hartye, Evelyn             8 TAC                       NT      25.88    4  
  2 Harrell, Camilla           8 TAC                    18.68      26.47    3  
  3 Philipkosky, Nina          8 Indian Creek           37.22      33.49    1  
  4 Cottingham, Sydney         7 Indian Creek              NT      33.53  
 -- Schweitz, Hanna            6 Indian Creek           35.07     X32.68  
 -- McFarland, Josie           6 Indian Creek           38.80     X38.90  
 -- Brocka, Adeline            5 TAC                       NT     X45.44  
 -- Reis, Cecilia              7 Indian Creek           43.97     X52.00  
 -- Kandrysawtz, Chloe         5 TAC                       NT        XDQ  
      Did not finish on back
 -- Verrastro, Lillian         7 TAC                    39.68        XDQ  
      Did not finish on back
 -- Dursunian, Celine          8 TAC                    41.95        XDQ  
      Did not finish on back
 
Event 31  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
 IC Team Rec: * 35.21        2003 Steven Gasparini                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schweitz, Joey             9 Indian Creek         1:12.28    1:09.69    4  
 -- Sanders, Noah             10 Indian Creek         1:23.85   X1:22.17  
 -- Troutman, Barrett         10 Indian Creek              NT   X2:04.62  
 -- Hoffman, Gabriel           9 Indian Creek         1:11.61        XDQ  
      No touch at turn
 
Event 32  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
 IC Team Rec: * 36.11   7/29/2006 Anna Gasparini                               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scarpato, Tessa           10 TAC                    39.94      44.93    4  
  2 Albert, Delaney            9 Indian Creek           51.64      54.02    3  
  3 Wonder, Margaret           9 TAC                  1:09.57    1:12.88    1  
 -- Salanova, Benedicta        9 TAC                  1:06.26   X1:06.97  
 
Event 33  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
 IC Team Rec: * 29.95    7/9/2005 Steven Gasparini                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Albert, Zane              11 Indian Creek           43.28      42.88    4  
  2 Carney, Brennan           12 TAC                    46.16      44.77    3  
  3 Bliss, Branden            11 Indian Creek              NT      48.78    1  
 
Event 34  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
 IC Team Rec: * 33.74   7/18/2009 Olivia Sinclair                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Seiberling, Idella        11 TAC                    54.86      50.83    4  
  2 Orlando, Jayda            12 TAC                    52.31      56.68    3  
  3 Perate, Julia             12 Indian Creek              NT      58.09    1  
 -- Symeonidis, Ava           11 Indian Creek         1:05.46     X57.57  
 -- Hicks, Flora              11 Indian Creek         1:00.64         DQ  
      Did not finish on back
 
Event 35  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
 IC Team Rec: * 28.13   7/28/2007 Steven Gasparini                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lasloudji, Daril          13 Indian Creek           46.10      47.00    4  
  2 Walker, Declan            12 Indian Creek           55.15      52.59    3  
 
Event 36  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
 IC Team Rec: * 33.32        1995 Stacy Lowry                                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bates, Emma               14 TAC                    36.50      40.62    4  
  2 Philippe, Gabrielle       14 TAC                    40.83      43.30    3  
  3 Bliss, Milena             14 Indian Creek              NT      48.96    1  
  4 Barbetta, Holly           13 Indian Creek           53.78      56.39  
 
Event 37  Boys 15-18 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
 IC Team Rec: * 27.85   7/24/2011 Jack Brenneman                               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Derr, Greyden             15 Indian Creek           34.59      35.44    4  
  2 Schweikert, Alex          15 Indian Creek              NT      37.51    3  
  3 Lulo Jr, Edward           17 TAC                    38.05      39.90    1  
 
Event 38  Girls 15-18 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
 IC Team Rec: * 32.37   7/20/2014 Olivia Sinclair                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Plessinger, Jillian       15 Indian Creek           40.65      41.03    4  
  2 Fogle, Lia                15 TAC                    45.64      45.71    3  
  3 Souder, Darby             13 Indian Creek           49.53      54.27    1  
 
Event 39  Boys 9-10 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 IC Team Rec: * 1:06.65        2003 Steven Gasparini                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roth, Levi                10 Indian Creek         1:44.25    1:48.34    4  
  2 Laws, Carson               9 Indian Creek              NT    2:10.68    3  
 
Event 40  Girls 9-10 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 IC Team Rec: * 1:08.62   7/12/2006 Anna Gasparini                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scarpato, Tessa           10 TAC                  1:16.40    1:22.02    4  
  2 Albert, Delaney            9 Indian Creek         1:37.85    1:44.76    3  
  3 Giovanis, Kassiani        10 TAC                  1:58.97    1:58.53    1  
  4 Salanova, Benedicta        9 TAC                       NT   x2:22.96  
 
Event 41  Boys 11-12 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 IC Team Rec: * 57.03   7/30/2005 Steven Gasparini                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mayberry, Greyson         11 Indian Creek              NT    1:27.17    4  
  2 Walker, Declan            12 Indian Creek         1:37.19    1:32.20    3  
  3 Kandrysawtz, Caleb        12 TAC                  1:49.04    1:37.99    1  
 
Event 42  Girls 11-12 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 IC Team Rec: * 1:03.03   7/20/2008 Anna Gasparini                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scarpato, Elena           12 TAC                  1:21.94    1:21.02    4  
  2 Coombs, Grace             12 TAC                  1:29.33    1:32.06    3  
  3 Perate, Julia             12 Indian Creek         1:47.01    1:44.69    1  
  4 Symeonidis, Ava           11 Indian Creek              NT    1:45.68  
 
Event 43  Boys 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 IC Team Rec: * 56.37   6/23/2007 Steven Gasparini                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foremsky, Mikey           14 TAC                  1:05.00    1:08.29    4  
  2 Lasloudji, Daril          13 Indian Creek         1:26.67    1:28.44    3  
  3 Rombauer, Grayson         14 Indian Creek              NT    1:37.79    1  
 
Event 44  Girls 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 IC Team Rec: * 1:05.43        1996 Stacy Lowry                                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Halin, Nyla               14 Indian Creek         1:18.21    1:14.67    4  
  2 Seiberling, Olivia        14 TAC                  1:18.23    1:18.18    3  
  3 Troutman, Taelyn          13 Indian Creek              NT    1:21.79    1  
  4 Wonder, Carolyn           12 TAC                  2:13.59    1:43.84  
 
Event 45  Boys 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 IC Team Rec: * 53.85   7/21/2013 Sean Daley                                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Souder, Brody             16 Indian Creek         1:04.48    1:03.97    4  
  2 Rombauer, Marshall        16 Indian Creek         1:03.03    1:05.91    3  
  3 Ahmed, Hesham             17 TAC                  1:15.52    1:17.17    1  
  4 Baldwin, Lucas            16 TAC                  1:25.64    1:25.61  
 -- Schweikert, Alex          15 Indian Creek         1:05.00   X1:08.10  
 
Event 46  Girls 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 IC Team Rec: * 1:02.31   6/16/2007 Amanda Skonezney                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Plessinger, Jillian       15 Indian Creek         1:18.10    1:15.78    4  
  2 Englerth, Lena            16 TAC                  1:17.10    1:16.42    3  
  3 Fogle, Lia                15 TAC                  1:30.84    1:24.74    1  
 
Event 47  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
 IC Team Rec: * 22.29        2001 Steven Gasparini                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Evan                  8 Indian Creek              NT      30.95    4  
  2 Wilson, Sebastian          7 Indian Creek              NT      35.87    3  
 -- Hartye, Nicholas           6 TAC                       NT         DQ  
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Dursunian, Max             5 TAC                       NT         DQ  
      Arms two strokes underwater
 
Event 48  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
 IC Team Rec: * 21.43        1986 Jenni Harrison                               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McFarland, Anna            8 Indian Creek           34.50      31.37    4  
  2 Cottingham, Sydney         7 Indian Creek           34.95      34.35    3  
  3 Giovanis, Seraphima        8 TAC                    38.11      38.15    1  
  4 Youcheff, Eleanor          8 TAC                       NT      39.77  
 -- Hartye, Evelyn             8 TAC                       NT     X40.31  
 -- Kandrysawtz, Claire        7 TAC                       NT        XDQ  
      Non-simultaneous arms
 
Event 49  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
 IC Team Rec: * 42.34        2003 Steven Gasparini                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thoman, Michael           10 TAC                  1:04.97    1:11.95    4  
  2 Hoffman, Gabriel           9 Indian Creek         1:15.58    1:15.90    3  
 -- Sanders, Noah             10 Indian Creek              NT         DQ  
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Laws, Carson               9 Indian Creek              NT        XDQ  
      Non-simultaneous arms
 
Event 50  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
 IC Team Rec: * 42.60        1978 Liz Atwood                                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Albert, Delaney            9 Indian Creek         1:05.89    1:03.33    4  
  2 Wonder, Margaret           9 TAC                  1:14.27    1:11.81    3  
  3 Giovanis, Kassiani        10 TAC                  1:11.20    1:15.43    1  
 
Event 51  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
 IC Team Rec: * 34.09   7/26/2008 Seth Wenner                                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mayberry, Greyson         11 Indian Creek           46.04      48.73    4  
  2 Carney, Brennan           12 TAC                    54.75      49.59    3  
 
Event 52  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
 IC Team Rec: * 40.36        1990 Jenni Harrison                               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schweikert, Elizabeth     12 Indian Creek              NT      48.85    4  
  2 Poster, Ana               11 TAC                    52.07      57.49    3  
  3 Seiberling, Idella        11 TAC                    58.05      58.35    1  
  4 Hicks, Flora              11 Indian Creek         1:00.25      58.81  
 
Event 53  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
 IC Team Rec: * 32.61   7/30/2011 Ben Johnston                                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rombauer, Grayson         14 Indian Creek         1:01.67    1:00.18    4  
 
Event 54  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
 IC Team Rec: * 36.82   7/30/2011 Olivia Sinclair                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Halin, Nyla               14 Indian Creek           43.68      42.26    4  
  2 Seiberling, Olivia        14 TAC                    43.42      45.59    3  
  3 Philippe, Gabrielle       14 TAC                    45.50      47.89    1  
  4 Long, Allison             13 Indian Creek           47.05      48.61  
 
Event 55  Boys 15-18 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
 IC Team Rec: * 31.40   7/28/2007 Tyler Prete                                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Halpert, Connor           18 Indian Creek           39.95      40.86    4  
  2 Cavanaugh, Ben            15 Indian Creek         1:01.07    1:06.46    3  
 -- Ahmed, Hesham             17 TAC                    46.93         DQ  
      Non-simultaneous arms
 
Event 56  Girls 15-18 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
 IC Team Rec: * 35.67   7/26/2008 Katie Wiechelt                               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Koller, Sarah             15 TAC                    39.99      41.32    4  
  2 Englerth, Lena            16 TAC                    42.69      44.43    3  
  3 Robinson, Addy            14 Indian Creek           47.99      47.98    1  
  4 Derr, Tava                17 Indian Creek           56.58      55.51  
 -- Bialousz, Lily            18 Indian Creek              NT     X41.71  
 
Event 57  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
 IC Team Rec: * 16.61        2001 Steven Gasparini                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Piscioneri, Locke          8 Indian Creek           34.87      26.45    4  
  2 Brocka, Logan              8 TAC                       NT      34.41    3  
 -- Yurkanin, Johnny           7 Indian Creek              NT        XDQ  
      One hand touch
 
Event 58  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
 IC Team Rec: * 18.03   7/24/2004 Anna Gasparini                               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McFarland, Anna            8 Indian Creek           28.50      26.81    4  
  2 Roth, Hadley               8 Indian Creek           37.57      31.03    3  
 -- Kandrysawtz, Claire        7 TAC                       NT         DQ  
      Scissors kick
 -- Giovanis, Seraphima        8 TAC                    33.91         DQ  
      Scissors kick
 
Event 59  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
 IC Team Rec: * 33.92   7/29/2006 Jack Brenneman                               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cottingham, Grant          9 Indian Creek           51.59      50.57    4  
  2 Hoffman, Gabriel           9 Indian Creek         1:11.90    1:15.18    3  
 
Event 60  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
 IC Team Rec: * 36.53   6/25/2006 Anna Gasparini                               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scarpato, Tessa           10 TAC                    38.15      40.77    4  
  2 Hoover, Samantha          10 TAC                    45.10      47.48    3  
 
Event 61  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
 IC Team Rec: * 28.41   6/26/2005 Steven Gasparini                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Albert, Zane              11 Indian Creek           43.68      43.49    4  
  2 Walker, Declan            12 Indian Creek              NT    1:03.54    3  
  3 Kandrysawtz, Caleb        12 TAC                    57.50    1:05.73    1  
 
Event 62  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
 IC Team Rec: * 32.17   7/25/2009 Olivia Sinclair                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scarpato, Elena           12 TAC                    42.50      45.70    4  
  2 Wonder, Carolyn           12 TAC                       NT      55.91    3  
 
Event 63  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
 IC Team Rec: * 26.95   7/28/2007 Steven Gasparini                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foremsky, Mikey           14 TAC                       NT      33.05    4  
 
Event 64  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
 IC Team Rec: * 30.90   7/16/2011 Olivia Sinclair                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bates, Emma               14 TAC                    33.81      38.60    4  
  2 Mayberry, Hayden          14 Indian Creek           40.13      40.27    3  
  3 Robinson, Addy            14 Indian Creek              NT      49.50    1  
 
Event 65  Boys 15-18 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
 IC Team Rec: * 25.57   7/28/2012 Jack Brenneman                               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Senft, Masen              17 TAC                    30.37      30.48    4  
  2 Rombauer, Marshall        16 Indian Creek           31.96      31.20    3  
  3 Derr, Greyden             15 Indian Creek           31.44      32.06    1  
 
Event 66  Girls 15-18 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
 IC Team Rec: * 30.33   7/21/2013 Anna Gasparini                               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Plessinger, Jillian       15 Indian Creek           42.86      40.17    4  
  2 Englerth, Lena            16 TAC                       NT      49.95    3  
 
Event 67  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
 IC Team Rec: * 1:09.75   6/30/2007 IC Relay                                   
                         Cra. Smith, R.  Bowman, T. Francis, S. Turnpaugh  
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Indian Creek Aquatic Club  'A'                    1:54.93    1:54.79    6  
     1) Lee, Evan 8                     2) Wilson, Everett 6              
     3) Wilson, Sebastian 7             4) Piscioneri, Locke 8            
 
Event 68  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
 IC Team Rec: * 1:22.40        1987 IC Relay                                   
                         Kaufold, Anderson, M. Adams, D. Lanning           
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Indian Creek Aquatic Club  'A'                    1:51.48    1:49.37    6  
     1) McFarland, Anna 8               2) Roth, Hadley 8                 
     3) Philipkosky, Nina 8             4) Cottingham, Sydney 7           
  2 Trojan Aquatic Club  'A'                          2:57.17    2:00.07    3  
     1) Youcheff, Eleanor 8             2) Kandrysawtz, Claire 7          
     3) Harrell, Camilla 8              4) Hartye, Evelyn 8               
 -- Trojan Aquatic Club  'B'                               NT         DQ  
      Stroke Infraction swimmer #3: Standing on bottom - Misc
     1) Dursunian, Celine 8             2) Kandrysawtz, Chloe 5           
     3) Verrastro, Lillian 7            4) Brocka, Adeline 5              
 
Event 69  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
 IC Team Rec: * 2:22.85    7/9/2006 IC Relay                                   
                         Cre. Smith, K. Noonan, B. Johnston, G. Ballow     
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Indian Creek Aquatic Club  'A'                    3:33.77    3:30.10    6  
     1) Roth, Levi 10                   2) Sanders, Noah 10               
     3) Schweitz, Joey 9                4) Cottingham, Grant 9            
  2 Indian Creek Aquatic Club  'B'                         NT    6:29.05    3  
     1) Sanders, Hanno 7                2) Troutman, Barrett 10           
     3) Steinburg, Theodore 7           4) Yurkanin, Johnny 7             
 
Event 70  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
 IC Team Rec: * 2:25.82        1991 IC Relay                                   
                         MB  Russel, A. Gibson, S. Lowry, K. Schroepfer    
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Trojan Aquatic Club  'A'                          3:22.16    3:12.41    6  
     1) Wonder, Margaret 9              2) Giovanis, Kassiani 10          
     3) Hoover, Samantha 10             4) Scarpato, Tessa 10             
 
Event 71  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
 IC Team Rec: * 1:58.31   7/26/2008 IC Relay                                   
                         S. Wenner, G. Ballew, B. Johnston, J. Brenneman   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Indian Creek Aquatic Club  'A'                    2:36.75    1:22.03    6  
     1) Piscioneri, Atticus 12          2) Bliss, Branden 11              
     3) Mayberry, Greyson 11            4) Albert, Zane 11                
 
Event 72  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
 IC Team Rec: * 2:16.55   6/21/2008 IC Relay                                   
                         O. Sinclair, C. Kent, N. Snyder, A. Gasparini     
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Trojan Aquatic Club  'A'                          2:55.19    2:55.50    6  
     1) Orlando, Jayda 12               2) Coombs, Grace 12               
     3) Scarpato, Elena 12              4) Wonder, Carolyn 12             
  2 Indian Creek Aquatic Club  'A'                    3:01.36    2:59.43    3  
     1) Symeonidis, Ava 11              2) Hicks, Flora 11                
     3) Perate, Julia 12                4) Schweikert, Elizabeth 12       
 
Event 73  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
 IC Team Rec: * 1:59.92   6/30/2007 IC Relay                                   
                         Ju. Stewart, R. Wilson, Z. Rickens, S. Gasparini  
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Indian Creek Aquatic Club  'A'                    2:42.35    2:51.91    6  
     1) Lasloudji, Daril 13             2) Walker, Declan 12              
     3) Rombauer, Grayson 14            4) Piscioneri, Atticus 12         
 
Event 74  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
 IC Team Rec: * 2:07.84        1995 IC Relay                                   
                         M. Teramae, D. Buck, A. Gibson, S. Lowry          
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Indian Creek Aquatic Club  'A'                    2:23.43    2:24.73    6  
     1) Halin, Nyla 14                  2) Long, Allison 13               
     3) Mayberry, Hayden 14             4) Robinson, Addy 14              
  2 Trojan Aquatic Club  'A'                          2:22.93    2:44.60    3  
     1) Philippe, Gabrielle 14          2) Seiberling, Olivia 14          
     3) Poster, Ana 11                  4) Seiberling, Idella 11          
  3 Indian Creek Aquatic Club  'B'                         NT    2:53.53    1  
     1) Bliss, Milena 14                2) Barbetta, Holly 13             
     3) Souder, Darby 13                4) Troutman, Taelyn 13            
 
Event 75  Boys 15-18 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
 IC Team Rec: * 1:38.87   7/26/2008 IC Relay                                   
                         A. Wenner, S. Gasparini, Ca. Smith, J. Buck       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Trojan Aquatic Club  'A'                               NT    1:59.84    6  
     1) Lulo Jr, Edward 17              2) Ahmed, Hesham 17               
     3) Foremsky, Mikey 14              4) Senft, Masen 17                
  2 Indian Creek Aquatic Club  'A'                    2:00.38    2:08.74    3  
     1) Cavanaugh, Ben 15               2) Souder, Brody 16               
     3) Rombauer, Marshall 16           4) Schweikert, Alex 15            
 
                    Combined Team Scores - Through Event 76                    
 
  1. Indian Creek Aquatic Club           296   2. Trojan Aquatic Club                 241